Kontrast

Wielkość czcionki

Odstęp wierszy

Odstęp paragrafów

Odstęp liter

Odstęp pomiędzy zdaniami

Zamknij

Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie

Relacja z 75-lecia Cechu

Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie przygotował pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego wydarzenie, które miało na celu zaprezentowanie specyfiki zawodów motoryzacyjnych, co w efekcie powinno ułatwić dokonanie wyboru przyszłej szkoły absolwentom szkół podstawowych. 

 

MOTO EVENT odbył się w dniu 16 września 2023 r. (sobota) w godzinach 10.00 – 15.00,
w siedzibie Automobilklubu Polskiego w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 127. Organizator przygotował wiele atrakcji. Zaproszeni eksperci, doradcy zawodowi, mistrzowie w zawodach motoryzacyjnych, ludzie sukcesu związani z branżą motoryzacyjną, zaprezentowali różne ścieżki edukacyjne i zawodowe, możliwe do zrealizowania, opowiadali o własnych sukcesach i sposobach na ich osiągnięcie. Dodatkową wartością spotkania były rozmowy z udziałem mistrzów w zawodach i rzemieślników szczególnie zasłużonych dla branży. Młodzież i pozostali uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, w bezpośrednim kontakcie z mistrzami zawodu o tajnikach i szczegółach poszczególnych zawodów. Dostępne były stoiska firm z obszaru usług motoryzacyjnych, materiały promocyjne firm, konsultacje i porady przedstawicieli szkół branżowych oraz doradców zawodowych.

 

Główni wystawcy to: Toyota Bielany, Auto Żoliborz, Ursyn Car, Broler Bosch Service, Polski Związek Motorowy, Automobilklub Polski, Łomiankowski Klub Fiata 126, Sekcja Poloneza AP, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie  przy ul. Włościańskiej oraz Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 1 w Warszawie przy ul. Szczęśliwieckiej.

 

Niewątpliwą atrakcją MOTO EVENT było spotkanie ze słynnymi rajdowcami Sobiesławem Zasadą
i Robertem Muchą, którzy poświęcili swój cenny czas, aby podzielić się wspomnieniami z uczestnikami spotkania, głównie z młodzieżą, na temat swoich doświadczeń z motoryzacją i w rajdach samochodowych.

 

Nie zabrakło też różnego rodzaju atrakcji w postaci pokazów ratownictwa medycznego w zakresie
I pomocy, działania symulatora dachowania, miasteczka ruchu drogowego, prezentacji zabytkowych aut.  Nowoczesne auta, głównie „elektryki” i napędzane wodorem udostępniły firmy AUTO Żoliborz, TOYOTA Bielany i Ursyn Car. Był też konkurs z zakresu ogólnej wiedzy o motoryzacji cieszący się dużym zainteresowaniem uczniów. Prezentację wybranych elementów nowych technologii naprawy nadwozi prowadził Pan Krzysztof Podhorecki – dyrektor C.T.S. w Sosnowcu /Przedstawiciel Car-O-Liner/. Prezentację samochodów trzech generacji pojazdów marki Mercedes-Benz prowadził team firmy Broler Bosch Service. Dodatkowo właściciel firmy Pan Zbigniew Broler przekazał również zainteresowanym uczniom cenne podręczniki z zakresu wiedzy zawodowej. Szczególny podziw i zainteresowanie wywołał również pokaz Sekcji Poloneza Automobilklub Polski. Konsultacje i porady dla kandydatów do szkół branżowych oferowali doradcy zawodowi z Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego w Warszawie z Warszawskiego Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Szkoleniowych i Szkoleń.

 

W ramach MOTO EVENT odbyła się także uroczysta sesja związana z Jubileuszem 75-lecia Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie. Szczególnie zasłużonym wręczono medale, odznaczenia, dyplomy.

MEDAL PRO MASOWIA – przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymał Pan  Andrzeja Gochna oraz Pan Andrzej Szczęścik. W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego medal wręczył Pan Wiesław Kołodziejski, prezes Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

Honorową Odznakę Związku Rzemiosła Polskiego wręczono Panu Leszkowi Szulakowskiemu.

STATUETKI SYRENKI z Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  otrzymali Pan Sławomir Jakacki i Adam Żółtek.

 

Honorową Odznakę Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przyznano firmie Reno Max  Katarzyny i Jacka Kilińskich.

Statuetki i dyplomy za zaangażowanie w realizację praktycznego przygotowania  w zawodach motoryzacyjnych otrzymali pracodawcy, mistrzowie szkolący: Wyderka Ryszard – Auto Serwis Ryszard Wyderka, Waldemar Mrówczyński  –  URSYN CAR, Artur Sabbo  – URSYN CAR,  Bogusław Pietrzyk  ABPOL i Piotr Borkowski  AUTOTRONIK. Wyróżniono uczniów:

  • Dagmara Ratuszna  – AUTO SERWIS Ryszard Wyderka  /mechanik pojazdów samochodowych/
  • Kozorowskyj  Adrian –  AUTO SERWIS Ryszard Wyderka  /mechanik pojazdów samochodowych/
  • Kacper Zaśko – AUTO SERWIS Andrzej Mańkowski  /mechanik pojazdów samochodowych/
  • Chaber Maciej – URSYN CAR  /mechanik pojazdów samochodowych/
  • Dominik Sieciński  –  AUTOTRONIK  /mechanik pojazdów samochodowych/

 

MOTO EVENT – poznaj zawody motoryzacyjne zorganizowano w ramach projektu Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiosłach motoryzacyjnych, w ramach II edycji rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła, prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności –  Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Zadania 2.: Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle. Okres realizacji projektu: 01.09.2022 – 30.12.2023 r.