Kontrast
Wielkość czcionki
Odstęp wierszy
Odstęp paragrafów
Odstęp liter
Odstęp pomiędzy zdaniami
Zamknij
Jest najstarszą branżową organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła w zakresie motoryzacji, posiada osobowość prawną, działa na podstawie przepisów Ustawy z dnia 22 marca 1989 r. o rzemiośle z późniejszymi zmianami oraz na podstawie statutu, który określa podstawowe zadania Cechu wobec zrzeszonych firm. Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie powstał w 1948 roku. Zasięgiem działania Cechu jest cała Polska.
Cech buduje w regionie silny samorząd gospodarczy rzemiosła. Reprezentuje interesy zrzeszonych przedsiębiorców. Wspiera w dążeniach do wzrostu konkurencyjności na rynku globalnym. Do najważniejszych zadań Cechu, należy reprezentowanie środowiska rzemieślników zrzeszonych w kontaktach z władzami samorządu terytorialnego, przedstawicielami administracji, a także z przedstawicielami rządu. Cech sprawuje ustawowy nadzór nad szkoleniem i przebiegiem przygotowania zawodowego młodocianych, prowadzi szkolenia, spotkania i seminaria nie tylko dla rzemieślników i małych przedsiębiorców, ale dla wszystkich chętnych. Będąc członkiem Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych Związku Rzemiosła Polskiego, członkiem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, Polskiej Izby Motoryzacji, Mazowieckiej Izby Rzemiosła w Warszawie reprezentujemy interesy naszych firm członkowskich oraz wspólnie z innymi organizacjami uczestniczymy w spotkaniach, konferencjach oraz debatach organizowanych na tematy ważne dla branży, a także w kampaniach społeczno-edukacyjnych w zakresie problemów branży i edukacji zawodowej. Reagujemy w sytuacjach trudnych i kryzysowych, znamy problemy naszej branży i szukamy sposobów ich rozwiązania. Stanowimy forum wymiany doświadczeń i poglądów w kwestiach istotnych dla sektora motoryzacyjnego. Zabiegamy o stworzenie jak najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej przez nasze firmy oraz dążymy do integracji branży motoryzacyjnej w Polsce.
Cech zrzesza niezależne warsztaty samochodowe, autoryzowane stacje obsługi, dealerów samochodów. Firmy zrzeszone prowadzą działalność usługową i handlową w zakresie mechaniki pojazdów samochodowych, elektromechaniki pojazdów samochodowych i elektroniki, blacharstwa i lakiernictwa samochodowego, wulkanizatorstwa pojazdowego, sprzedaży samochodów i części zamiennych.
organizacja sieci Polski Warsztat
Kliknij, aby obejrzeć